top of page

אמנת הורים מעורבים

ד"ר חדוה טרגר. "אין חינוך ללא ההורים , מעורבותם ממנפת הישגים".

חוקרים רבים מסכימים כי יש מספר גורמים הקובעים את ההישגים  של הילדים שלנו, אולם בראש וראשונה, הגורמים להצלחה בלימודים ובחיים קשורים בתלמידים עצמם וברמת המוטיבציה שלהם להצליח. 

להורים יש השפעה חשובה על הגורמים המניעים תלמידים לעשייה. באפשרותם להשפיע על מרכיבים הנעתיים, הכרתיים וחברתיים של הילד על מנת לגרום לילדם ללמוד. 

התנהגות ההורים – המשמשים כמחנכים ראשוניים של הילד - קובעת במידה רבה את רמת ההישגיות של ילדם, את מיקום שליטתו הפנימית, את רמת סקרנותו ואת הדימוי העצמי שלו המשמשים כפרמטרים להצלחתו בלימודים. ההורים הדמויות המשמעותיות ביותר לילדים, מתווכים ביניהם לבין העולם מחוץ לבית, באמצעות הדוגמה האישית ויחסם אל הילדים.

אני דורש מכם הורים יקרים:

  • להתעניין בפעילות שהייתה היום, לשאול את ילדכם שאלות כמו: ״מה השם של המדריך שלך?״, ״מה חידשו לך היום?״, ״על מה בדיוק התאמנת?״ ״יש איזה ילד או ילדה שאתה מתחבר אליהם יותר?״ ״מה הם הדגשים הבסיסיים לגלישה?״, ״מה הם דגשי הבטיחות?״.

  • נסו להבין מתוך השאלות את טיב הפעילות וכמה ילדכם מעוניין או נהנה באמת, כמובן שאם משהו לא מתנהל לרוחכם, תוכלו להתקשר אלינו ונבין ביחד כיצד לדייק לילדכם את הפעילות״

  • שימו לב שהילד מגיע עם הציוד הנדרש - חולצת לייקרה של המועדון לאימון, בגדי החלפה, תיק נוח, בקבוק מים וחטיף שייתן לו אנרגיה לאחר הים.

  • וודאו שילדכם מבצע חימום ושחרור לפני ולאחר כל פעילות, הזכירו לו את החשיבות שבהכנת הגוף גם פיזית וגם מנטלית לפני ובסוף כל אימון.

  • הזכירו לילדים בשום אופן לא לנחות על הרגליים בסוף הגל ולנסות להשאר לעמוד או ללכת אלא ישר לקרוס ולהתגלגל הצידה בכל נפילה. החוף רדוד מאוד כשהילדים מסיימים את הגל והם עוברים אלפי תדרוכים ועדיין, זוהי הפציעה נפוצה ביותר בענף הגלישה למתחילים, ואפשר להמנע מפציעות, שבירות וריסוקים מיותרים אם רק נתריע.

  • הזכירו לילדים כמה חשוב תמיד להקשיב להוראות המדריך, מכיוון שהוא רואה את התמונה הגדולה והוא כאן קודם כל כדי להחזיר אותם בשלום הביתה. גם אם הם מאוד נהנים באותו רגע, כשהמדריך. מדבר, מקשיבים.

  • הזכירו לילדים (בלי להפחיד אותם יותר מדי אה?) שגלישה היא ספורט אתגרי, והטבע מעורב בפנים, אז לפעמים יהיו קצת מדוזות, קצת נפילות, קצת סלעים, קצת חתכים, קצת חול, קצת מכות מהגלשן ושזה בסדר להיות מתוסכלים, זה בסדר ואפילו מצוין לבכות ולכעוס ולצאת החוצה מהמים כדי לקחת רגע לעצמם, מה שחשוב זה לא לוותר, ואחרי שנרגעים לחזור בחזרה, פשוט כי לתפוס גל אחרי כל זה, זו החוויה הכי מדהימה שילד, ולא רק ילד, יכול לבקש.

  • השתתפו בפעילויות משולבות במועדון שלנו להורים וילדים, כמו שיעורים משותפים, טיולים, או בסוף שנה בסיום חוגים.

ובשורה התחתונה הורים יקרים, היו מעורבים, אנחנו זמינים לכם לכל שאלה, טענה, בקשה, הצעת ייעול וכו׳, הלב שלנו והראש שלנו פתוחים עבורכם ועבור ילדיכם.

יש עם מי לעבוד.

בואו נהפוך את חווית הילדים שלנו לחוויה בלתי נשכחת של שיתוף פעולה בין המועדון להורים. 

שלכם, גיא צזנה, בעלים ומנהל הרשת.

_edited.jpg
bottom of page